Rodzeństwo bez rywalizacji

Jak powinny dogadywać się dzieci?

Książka pod tytułem Tania Książka – Rodzeństwo bez rywalizacji autorstwa Adele Faber oraz Elaine Malish to tak zwany “must have” każdego rodzica. Zwłaszcza takiego, który planuje powiększyć swoją rodzinę lub posiada już więcej niż jedno dziecko.

Czego uczy książka “Rodzeństwo bez rywalizacji”

Pozycja “Rodzeństwo bez rywalizacji” w prosty i zrozumiały sposób przekazuje jak wychowywać swoje dzieci w poczuciu równości, sprawiedliwości. Lektura uczy, ja skutecznie można poradzić sobie  w wypadku konfliktu pomiędzy rodzeństwem a nawet bójki. Pokazuje, jak rozwiązać te trudne sytuacje tak, aby żadne dziecko nie czuło się pokrzywdzone i by wyniosło z tego naukę na przyszłość. To wspaniały przewodnik na wyboistej rodzicielskiej drodze pełnej nieoczekiwanych zakrętów i przeszkód.

“Rodzeństwo bez rywalizacji” – dla kogo ta książka

Jak wyżej zostało wspomniane pozycja ta jest obowiązkową lekturą każdego rodzica. Będzie jednak pomocna każdej osobie pracującej z dziećmi, W swoich zbiorach powinien ją mieć także nauczyciel, pedagog i wychowawca.

Czym wyróżnia się książka “Rodzeństwo bez rywalizacji”

Lekturę pod tytułem “Rodzeństwo bez rywalizacji” autorstwa Adele Faber i Elaine Malish wyróżnia to, iż pełna jest konkretnych przykładów. Zawiera rozmowy z rodzicami opisujące ich problemy oraz sposoby radzenia sobie z nimi, z których warto skorzystać. Dzięki temu można się spodziewać, jakie kłopoty mogą wystąpić na ścieżce wychowania dzieci. Dodatkowo książka jest wyposażona w przykłady z polskiego podwórka, wpisujące się w nasze rodzime modele wychowania. Dobrym krokiem było umieszczenie przez autorki podsumowań na końcu każdego rozdziału. Sprawia to, iż łatwiej można usystematyzować wiedzę oraz szybciej wyszukać potrzebne informacje. Pomagają w tym także ciekawe grafiki, których w tej pozycji nie brakuje. 

Rola książki “Rodzeństwo bez rywalizacji”


“Rodzeństwo bez rywalizacji” pełni nieocenioną rolę edukacyjną. Poza pokazaniem właściwych modeli zachowań zwraca uwagę na to, jak bardzo niebezpieczne jest nadawanie dzieciom określonych ról, szufladkowanie, etykietowanie, stawianie jednego dziecka ponad drugi,. Warto przeczytać tę książkę, ponieważ czasem coś, co wydaje się nam zwykłą pochwałą, niesie ze sobą więcej szkody niż pożytku. Lektura uczy w jaki sposób chwalić pociechy by było to dla nich budujące i zaowocowało w przyszłości. “Rodzeństwo bez rywalizacji” kładzie nacisk na miłość i szacunek, które stanowią podstawę każdej dobrej relacji a przecież takie właśnie każdy rodzic chce mieć z własnymi dziećmi.

 

Author

biuro@seodot.pl