Rodzeństwo bez rywalizacji

Rodzeństwo bez rywalizacji

Książka pod tytułem “Rodzeństwo bez rywalizacji” autorstwa Adele Faber i Elaine Mazlish (https://www.taniaksiazka.pl/rodzenstwo-bez-rywalizacji-adele-faber-p-832570.html) to poradnik skierowany do rodziców. Jest to niezbędnik w domu, w którym zamieszkuje więcej niż jedno dziecko. Książka wspomaga wychowanie pociech, które ze sobą rywalizują, poprzez dostarczenie konkretnych rad, wskazówek oraz propozycji odpowiednio dostosowanych do sytuacji ćwiczeń.

“Rodzeństwo bez rywalizacji” – czy każda rywalizacja jest zła?

Rywalizacja jest częścią naszego życia. Może przynieść ona korzyści, należy jednak wiedzieć, jak z nią postępować. Tego wszystkiego można się dowiedzieć z poradnika autorstwa Adele Faber i Elaine Malish. Kontrola i postawienie pewnych granic przyniesie pozytywny wpływ na więź pomiędzy rodzeństwem w przyszłości.

Miłość przede wszystkim

Dzieci rywalizują ze sobą o różne dobra, takie jak zabawki, smakołyki, uwagę mamy i taty. Kiedy ta rywalizacja przybiera ostrzejszą formę, rodzicom łatwo faworyzować jedno dziecko, co może być niezwykle krzywdzące, nie tylko dla tego drugiego, ale również tego postawionego na piedestale (myśląc przyszłościowo). Każda pociecha, niezależnie od zachowania powinna zostać zapewniona o miłości rodziców. Tylko tak zbudowana, prawidłowa i piękna relacja ma szansę zaowocować w przyszłości. Dzieci, które wiedzą, iż są darzone miłością, bez względu na wszystko, lepiej radzą sobie w dorosłym życiu. Plony takiego wychowania zbiera wówczas cała rodzina.

Fachowa pomoc


Przeczytanie tej lektury może spowodować, ze unikniemy konieczności konsultowania się ze specjalistami od zachowań dzieci, takimi jak między innymi pedagog czy psycholog dziecięcy. Oczywiście wizyta u takiej osoby nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie, Jest wyrazem naszej odpowiedzialności za dzieci. Książka “Rodzeństwo bez rywalizacji” może jednak okazać się wystarczająca, ponieważ jest napisana właśnie przez specjalistów. Adele Faber jest znaną na całym świecie profesjonalistką, niosącą pomoc w trudnych przypadkach, gdy rodzice nie mogą dojść do porozumienia z dziećmi. Prowadzi nawet seminaria z tego zakresu tematycznego. Współałtorka lektury, Elaine Malish pracowała przy tworzeniu innej bestsellerowej pozycji, jaką jest “Jak mówić, żeby dzieci słuchały? Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły?”. Jak widać, osoby te znają się bardzo dobrze na temacie, na który piszą. Może to oszczędzić zabieganym rodzicom czasu. Zamiast biegać po gabinetach w poszukiwaniu pomocy, mogą otrzymać ją w zaciszu własnego domu. Wystarczy sięgnąć po poradnik i odnaleźć w nim cenne wskazówki, następnie je zastosować.

 

Author

biuro@seodot.pl